این مسابقات هر سال با میزبانی یکی از دانشگاه های کشور و توسط انجمن ژئوتکنیک ایران برگزار می‌ شود و فرصتی است تا شرکت کنندگان در قالب گروه ‌های دانشجویی در یک مسابقه علمی- اجرایی رقابت کنند.
در این رویداد مسابقه دهندگان در طراحی و اجرای نمونه ‌ای از دیوارهای خاک مسلح در مقیاس کوچک به رقابت پرداخته و در ضمن، کاربرد مفاهیم تئوری را که در دانشگاه آموخته اند در عمل تجربه می کنند. در این رقابت هر گروه با ساخت یک جعبه‌ چوبی با ابعاد مشخص، آن را با ماسه خاکریزی و متراکم کرده و با نوارهای کاغذی مسلح می‌ کند.
هدف آن است که گروه ‌ها دیوار خاک مسلح بهینه و پایداری را برای تحمل خاک محصور شده در جعبه ماسه و نیز بارهای سربار قائم و افقی و دینامیکی در نظر گرفته‌ شده، طراحی و اجرا کنند.

ششمین دوره‌ مسابقات ملی دیوار خاک مسلح (ژئووال/geowall)، به همت انجمن ژئوتکنیک ایران و دانشجویان انجمن علمی دانشگاه شهید بهشتی به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی (پردیس عباسپور) در اردیبهشت 1399 برگزار خواهد شد.

مسابقه دارای دومرحله است.

مرحله اول= ثبت نام اولیه + گزارش کار اولیه

مرحله دوم= مسابقه اصلی + گزارش کار نهایی

بله؛ تیم شما باید ۳ الی ۴ نفره + استاد سرپرست شما باشد.

جدول بالا شمایی از کل هزینه هایی است که یک تیم دانشجویی در طول مسابقه میتواند داشته باشد.
هزینه پیش ثبت نام و ثبت نام نهایی در هر دوره قطعی است اما بقیه هزینه ها مربوط به خود تیم بود به صورت تقریبی نوشته شده اند.

جدول بالا در سال 97 تهیه شده است و اعداد هزینه ثبت نام اولیه و نیز ثبت نام نهایی در دور ششم متفاوت خواهند بود اما تلاش تیم برگزاری مسابقه بر آن است تا این تغییر قیمت نسبت به پارسال تا حد ممکن کم باشد.

شما میتوانید تا تاریخ 5 دی‌ماه 1398 برای ثبت نام اولیه جهت حضور در مسابقه اقدام کنید.

خیر؛ این دوره از مسابقات فقط مخصوص دانشجویان رشته عمران است

خیر؛ دانشجویان شرکت کننده در مسابقه می‌توانند از مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باشند.
تجربه نشان داده است به طور حدودی 70 درصد شرکت کنندگان مسابقه دانشجویان مقطع کارشناسی بوده و 30 درصد مابقی از دانشجویان دوره ارشد و دکتری هستند.
پیشنهاد میشود تا تیم های دانشجویی ترکیبی از بچه های کارشناسی و دانشجویان ارشد باشند.

تا حدودی! این دوره از مسابقات آیین نامه تغییرات چندانی نداشته است. آیین نامه جدید را میتوانید از قسمت مربوطه دریافت کنید.

بله؛ هر تیم می بایست معرفی نامه رسمی و مکتوب از طرف مسئولین دانشکده، دانشگاه یا موسسه آموزشی و یا شرکت خود داشته باشد.
اما جهت ثبت نام اولیه اگر تیمی موفق به گرفتن معرفی نامه از دانشگاه خود نشد می‌تواند بدون معرفی نامه ثبت نامش را در سایت انجام داده و هزینه آن را در درگاه انجمن پرداخت کند و بعدا جهت کامل کردن مدارک خود اقدام کند.

جایزه نقدی تیم های اول، دوم، سوم

مقام سریع ترین تیم

مقام زیباترین جعبه

مقام هنری ویدال

تندیس یادبود برای همه تیم ها

گواهی حضور در پنجمین دوره